Ismer téged

Jézus név szerint ismer téged akkor is, ha még sosem beszéltél vele. Fontosabb vagy a számára, mint hinnéd. Fontosabb üzenete van a számodra, mint gondolnád. Ha benned van egy kis nyitottság, Ő a teljes helyreállást hozza el a számodra. Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Forgatókönyv

Kereszthalála előtt Jézus pontos forgatókönyvet ad az utolsó ítélet felé tartó emberiség helyzetéről és a bekövetkező eseményekről. Minden helyszín feltárul, minden szereplő színre lép. A kérdés az, hogy mikor felgördül a függöny, te melyik szerepben leszel. Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Végzetesen nagy tévedés

Emberekként tudnunk kell a válaszokat az élet végső kérdéseire, másképp olyanok leszünk, mint akik szembe mennek a forgalommal az autópályán. Végzetesen nagy tévedésben éljük majd le az életünket, és végzetesen rossz célba érünk. Jézus azért jött, hogy kijózanítson minket ebből a végzetesen nagy tévedésből. Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Mit adhatunk az államnak, és mit Istennek?

Trinity Baptista Gyülekezet Köntösgát sor 1-3, Debrecen, Hajdú-Bihar

Hogyan viszonyulunk az életben azokhoz a dolgokhoz, amiket birtoklunk? Milyen felelősségünk van a társadalomban? Mit tanít a Biblia az adózással kapcsolatosan nekünk? Van-e bármi, amit Istennek adhatunk és ezt Ő kéri-e tőlünk? Milyen kapcsolat van az imádság, imádat és anyagi áldozathozatal között? Ezeket a kérdéseket járjuk majd körbe vendégelőadónk, Tóth Sándor, a debreceni Új Remény Baptista Gyülekezet lelkipásztorának vezetésével. Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Odaát

Tényleg olyan megfoghatatlan, hogy mi vár ránk odaát? Tényleg a sötétben tapogatózunk, amikor a Mennyről beszélünk? Jézus a Mennyországot úgy mutatja be, mint a tökéletesen működő társadalmat, ahol Isten visszahelyezi az embert abba a pozícióba, ahonnan a bűn miatt kiesett. Ez a megtiszteltetés, a méltóság és a megingathatatlan stabilitás helye. Maga a tökéletesség. Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Teljes odaadással

Amikor Jézus elismerően nyilatkozott valakiről, mindig azt méltatta, hogy az illető megértette a látható és a láthatatlan világ közötti összefüggéseket. Amikor az emberek megértették, hogy a láthatatlan világ valóság, és Isten szolgálatának csak teljes odaadással van értelme. Miért állít elénk példaként Jézus egy szegény özvegyasszonyt? Milyen összefüggés van az adakozásunk és az istenismeretünk között? Ezekről a kérdésekről lesz szó istentiszteletünkön. Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Előrejelzések

Jézus pontos előrejelzést ad arról, hogy milyen eseményekre számíthatunk az emberiség utolsó időszakában. Olyan jelekről beszél, amelyek felismerhetők a társadalmi és természeti jelenségekből, illetve a körülmények alakulásából. Tanulmányozzuk együtt ezeket a jeleket istentiszteletünkön! Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Ki a jobb?

A tanítványok hatalmi versengésére Jézus azzal válaszol, hogy meghirdeti a jövő gyülekezeti kultúráját. Ahol a vezetők a pozícióban nem a hatalom, hanem a szolgálat lehetőségét látják. Ahol az emberek előzékeny szeretettel veszik körbe egymást. Ahol nincs versengés és méricskélés, mert mindenki egyformán értékes. Te nem pont egy ilyen helyre vágysz? Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Téged mi hoz lázba?

Téged mi hoz lázba? Mi emel fel, ha mélyponton vagy? Mi segít eligazodni, ha össze vagy zavarodva? Jézus két tanítványa összetörve és összezavarodva bandukol, de mikor Jézus beszélni kezd hozzájuk, a gondolataikról felszáll a köd, a tekintetük kitisztul, és egészen lázba jönnek. Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Csendes karácsony

Az idei karácsonyunk csendesebb lesz a megszokottnál. Talán jobban hasonlít majd arra az első, csendes karácsonyra. Isten 400 éves hallgatása után a várva várt Messiás nem sajtótájékoztatókat tart, hanem csendesen szuszog egy jászolban. Mit üzen Isten jelleméről az első karácsony csendje? Tarts velünk csütörtökön, karácsony első napján 10 órától!

Jó ötlet

"Tetszett az egész Teljességnek, hogy benne lakjék". Isten jónak látta, jó ötletnek tartotta testet ölteni, a születés fájdalmai között kisbabaként világra jönni, kitenni magát az emberek korántsem tökéletes gondoskodásának. Miért tetszett ez neki? Miért tartotta ezt jó ötletnek? Tarts velünk vasárnap 10 órától!

Megértheted ebből…

Annyi minden történt velünk szűk egy év alatt. Miért? Miért épp velünk történt? Miért épp nekünk kellett ezeket átélnünk? Ha összefüggéstelen események sodrása csupán amit el kellett szenvednünk, akkor elég kétségbeejtő a helyzetünk. A Biblia azonban azt mondja, hogy a körülményeink mögött ott áll Isten, aki sokszor épp ezeken a körülményeken keresztül akarja felvenni velünk a kapcsolatot. Tarts velünk december 31-én 18 órától!